نبض بیت کوین در جهان


بیش از 80 درصد بانک های مرکزی در سراسر جهان در حال کشف ارزهای رمزپایه خود هستند.ایالات متحده در رقابت با سایر قدرتهای جهانی از جمله چین و اتحادیه اروپا برای رهبری مالی دیجیتال و فناوری بلاکچین غیر متمرکز رقابت می کند.تال الیاشیو ، بنیانگذار و شریک مدیریت SPiCE VC ، می گوید: مانند مسابقه فضایی ، توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی بر نوآوری ها در هر صنعت تأثیر می گذارد.


یوریکو ناکائو | گتی ایماژ : 
امروز ، ما در پرتگاه بزرگترین دوره تحول در تاریخ جهانی هستیم. با اولین انقلاب صنعتی ، فناوری های جدید مانند خطوط مونتاژ ، کارخانه ها و حمل و نقل اساساً جامعه را متحول کردند. این بار به جای چرخ دنده های چرخشی کار ، دیجیتال سازی مبتنی بر بلاکچین به کار معاملات ادامه می دهد. به طور خاص ، این آخرین مرحله از پیشرفت ، چشم انداز صنعت بزرگی است که برای ایجاد اختلال آماده شده است: امور مالی دیجیتال و سیستم پولی از فناوری بلاکچین غیر متمرکز برای نوسازی بازارهای مالی استفاده می کنند. بازیگران غالب در این سیستم ها شامل بزرگترین موسسات مالی جهان و بانک های مرکزی جهانی هستند.

افزایش ارزهای دیجیتال و CBDC
از آنجا که توکن سازی یک روند اجتناب ناپذیر است ، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در حال تصویب هستند ، زیرا آنها به سادگی نوعی دارایی دیجیتال تعمیم یافته تر هستند ، البته دارایی که بدون پول بانک مرکزی بدون خطر است. رقابت جهانی در ارزهای دیجیتال در حال گرم شدن است زیرا بانک های مرکزی از کشورهایی به طور فزاینده ای گسترده تر ، از جمله چین ، هنگ کنگ ، تایلند ، اتحادیه اروپا ، انگلیس ، ایالات متحده و استرالیا ، موارد استفاده بالقوه برای پولهای توکن را کشف می کنند.

CBDC اولین جایی است که ما شاهد تصویب فن آوری دفتر توزیع شده (DLT) از بالا به پایین از بانک های مرکزی و دولت ها هستیم. تصویب CBDC باعث ایجاد نوآوری و توسعه قابل توجهی در اکوسیستم DLT می شود که بر سازمان های مالی تأثیر می گذارد. تصویب گسترده DLT فراتر از بودجه به سایر بخشهای صنعت مانند امنیت ، زنجیره تأمین ، مراقبت های بهداشتی ، خرده فروشی و تجارت الکترونیکی گسترش خواهد یافت.

CBDC ها مطمئناً پرداخت ها ، تسویه معاملات و معاملات را ساده تر می کنند ، مخصوصاً وقتی صحبت از تجارت جهانی می شود. همچنین به طور بالقوه نقشی را که م institutionsسسات فعلی در مورد پول و پرداخت بازی می کنند تغییر خواهد داد. اجرای CBDC همچنین پرداخت های مرزی را ساده تر و بسیار ارزان تر می کند. یکی از نتایج این امر امکان پرداخت خرد است ، این امکان را برای مشاغل کوچک فراهم می کند تا از رقابت بالاتری برخوردار شوند و نیاز به تجمع دهندگان را از بین ببرند تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشند و نتیجه آن توزیع متفاوت ارزش است.

برندگان و بازندگان از دوره های تاریخی جابجایی ها و پیشرفت های جامعه حاصل می شوند. ایالات متحده واضح است که در طول انقلاب اول یک نیروی مسلط بود. همانطور که جهان به یک سفر تحول آفرین جدید می رود ، چه کسی آن را هدایت می کند؟ پاسخ به این سوال بسیار پیچیده و در حال حاضر مشخص نیست ، اما "قدرت تسلیحاتی" فناوری مالی بین ابرقدرت های جهان برای تسلط بر زیرساخت ها و فناوری مالی دیجیتال در جریان است ، که باعث ایجاد نوآوری در رقابت کوتاه مدت با پیامدهای مهم دراز مدت می شود.

دیوید مارکوس ، رئیس Diem ، پروژه ارز رمزنگاری شده تاسیس شده از فیس بوک ، در بیانیه ای به کمیته امور بانکی ، مسکن سنای آمریکا گفت: "من معتقدم اگر آمریکا نوآوری در حوزه ارز دیجیتال و حوزه پرداخت را هدایت نکند ، دیگران این کار را خواهند کرد." و امور شهری.

هو ون استنیس از UBS گفت که در آینده پول "یک مسابقه سه اسب" با توکن های خصوصی و CBDC های توسعه یافته به موازات تلاش برای بهبود سیستم فعلی برگزار خواهد شد. پیامدهای پیروزی یا باخت در مسابقه تسلیحاتی مالی دیجیتال گسترده و گسترده است.

در طول مسابقه فضایی ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی ، ناسا با استفاده از سرمایه عظیم فکری و فنی امکان فرود ماه و اکتشافات بیشتر فضایی را فراهم آورد ، که منجر به انواع اختراعات اسپین آف ، از سیستم های موقعیت یابی جهانی (GPS) تا پیشرفت فن آوری پرواز به Velcro و حتی یخ زدن شد. -غذای خشک. به همین ترتیب ، فناوری مالی دیجیتال مبتنی بر بلاکچین وسیله ای برای دستیابی به پیشرفت روزافزون فناوری است.

سه رهبر در مسابقه تسلیحاتی ارز دیجیتال:
بیش از 80٪ از بانک های مرکزی جهان در حال بررسی نسخه های خود از ارزهای دیجیتال هستند ، اما این چین ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا هستند که منابع ، فناوری و زیرساخت های لازم برای تعیین آینده اقتصاد دیجیتال را دارند. سال 2020 با یک رویداد بزرگ در دنیای مالی آغاز شد: مجمع جهانی اقتصاد در داووس ، جایی که WEF یک جعبه ابزار برای سیاست گذاران در مورد ایجاد CBDC منتشر کرد.

چین : 
در حال حاضر چین در حال آزمایش یوان دیجیتال خود با ویژگی است که به مردم امکان می دهد تا با لمس تلفن های هوشمند خود به یکدیگر پول ارسال کنند. این تلاش خاص تنها یکی از آزمایشات ارز دیجیتال است که چین در سراسر کشور انجام می دهد

به اشتراک بگذارید: