میانگین تراکنش روزانه تتر از بیت کوین و پی‌پال پیشی گرفت

میانگین تراکنش روزانه تتر از بیت کوین و پی‌پال پیشی گرفت

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

طبق تحقیقی که اخیرا انجام شده است، مقدار میانیگن انتقال روزانه تتر در ماه آگوست از بیت کوین و پی‌پال پیشی گرفته است.

گزارش کوین متریکس (CoinMetrics) بیان کرده است که تا تاریخ ۲۰ آگوست، میانگین انتقال ۷ روزه تِتر به بیش از ۳.۵۵ میلیارد دلار رسیده است. این مقدار، ۲۰ درصد بیشتر از میانگین تراکنش بیت کوین به ارزش ۲.۹۴ میلیارد دلار است.

تتر بازار بزرگ کشورهای آسیا و چین را در اختیار دارد

مقدار انتقال تتر و بیت کوین

میانگین تراکنش روزانه تِتر پس از ۶ ماه رشد سریع سرانجام از بیت کوین پیشی گرفته است و هر روز سهم بیشتری از انتقال‌های درون زنجیره‌ای را به خود اختصاص می‌دهد. افزایش اخیر استفاده از تِتر به دلیل پروتکل‌های تبادل توکن نظیر یونی‌سواپ (Uniswap) و دیفای بوده است.

جان پاول کونینگ (John Paul Koning) اقتصاددان برجسته بیان کرده است که طبق گزارش سه ماهه دوم سال جاری پی‌پال، میانگین تراکنش‌های روزانه این غول پرداخت آنلاین نیز کمتر از تِتر و به ارزش ۲.۹۴ میلیارد دلار بوده است.

تتر که محبوب‌ترین استیبل کوین جهان است نیز در سال جاری با افزایش چشمگیر موجودی مواجه بوده و اکنون ارزش بازار آن به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون، موجودی تتر ۲۲۵ درصد افزایش یافته است و اکنون نشانه‌هایی از کاهش عرضه نشان می‌دهد. پائولو آردوینو مدیر ارشد فناوری بیتفینکس مطمئن است که ارزش بازار تتر می‌تواند به ۲۰ میلیارد دلار برسد. وی در این خصوص گفت:

سال ۲۰۲۰ سال تتر است. به سمت ارزش بازار ۲۰ میلیارد دلار و فراتر از آن.

 

آردوینو رشد تتر را به دلیل شرایط اقتصادی کنونی خواند و در توییتر نوشت که مردم در حال خروج از روش‌های پرداخت قدیمی هستند. وی گفت:

در بحبوحه دوران نامشخص و چالش برانگیز اخیر، کاربرد، امنیت و اعتبار ارزهای دیجیتال بیش از پیش نمود پیدا کرده است. مردم به دنبال جایگزین‌هایی برای سیستم‌های بانکی و پرداختی هستند.

 

تقریبا دو سوم تمام موجودی استیبل کوین USDT در حال حاضر در بلاک چین اتریوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع باعث کاهش سرعت و گرانتر شدن این شبکه شده است. طبق گزارش Gas Station، تتر دومین منبع کارمزدهای این شبکه است به طوری که طی ۳۰ روز گذشته، ۸.۶ میلیون دلار گس استفاده کرده است.

افزایش روزافزون کارمزد استفاده از اتریوم باعث شده است که تتر مقداری از موجودی خود را از اتریوم به شبکه‌های سریعتر نظیر شبکه OMG و بلاک چین‌های EOS و ترون انتقال دهد.

به اشتراک بگذارید: